Türkiye'nin sayılı Ari İşletme Belgeli Simental Çiftliklerinden biri olan 1200 baş kapasiteli Ballıpınar Simental Çiftliği Afyonkarahisar'da faaliyet göstermektedir.

Çiğ Süt
Ari İşletme Standartlarında Çiğ Süt Üretimi

Yem
Üretimi

Kaliteli süt “önce tarladan geçer “mantığıyla kendi hayvanlarımızın beslenmesine yönelik yem bitkisi yetiştirmekteyiz. Tüm tarımsal faaliyetlerimiz ziraat mühendisleri kontrolünde ve doğallığa özen göstererek yapılmaktadır. Tarım alanındaki gelişmeleri yakından takip edilmektedir. 2000 Dekarlık arazimiz için verimi ve kalitesi yüksek tohumlar kullanılarak, uygun toprak işleme tarım aletleriyle ekilmektedir. Bitki beslenmesi toprak analiz sonuçlarına göre organaminarel olarak yapılmaktadır. Bitki gelişimi ise sürekli takip edilerek, en uygun zamanında biçim ve hasadı uzman ekiplerimizle yapılmaktadır.

Kaliteli süt “önce tarladan geçer “mantığıyla kendi hayvanlarımızın beslenmesine yönelik yem bitkisi yetiştirmekteyiz. Tüm tarımsal faaliyetlerimiz ziraat mühendisleri kontrolünde ve doğallığa özen göstererek yapılmaktadır. Hayvan beslenmesinin temeli ve en önemli unsurlarından birisi olan kesif yemi kendi yem fabrikamızda üretmekteyiz.

Yem hammaddelerini tedarikçilerimizden gerekli kalite kontrolleri yapıldıktan sonra kabul ederek üretime başlamaktayız. Fabrikamız saatte 6 ton kapasiteyle, hayvan gruplarına göre çeşitli yem üretmektedir. Rasyonlarımız ise uzman kadromuz tarafından en dengeli şekilde hazırlanmaktadır.

parallax background

Ballıpınar Simental Çiftliği


Afyonkarahisar

Menü